Projektowanie systemów pociągów holowniczych

W szczególności producenci samochodów coraz częściej wykorzystują zestawy transportowe do zaopatrywania obszarów produkcyjnych. Odnosi się to do ręcznie obsługiwanych wózków przemysłowych z kilkoma przyczepami. Kierowca jednocześnie dostarcza materiał i odbiera puste nośniki ładunku.

SZYBKIE LINKI

Projektowanie systemów pociągów holowniczych

Projektując system zestawu holowniczego, planista staje przed pytaniem, jak zaprojektować system dla jego konkretnego zastosowania. Szczególnie intensywnie omawiane są trzy aspekty:

  • standaryzacja procesów i środków transportu,
  • optymalizacja procesów załadunku i rozładunku oraz
  • uelastycznienie systemu w obliczu zmieniających się wymagań transportowych i zakłóceń.

W zależności od fazy planowania (planowanie wstępne, planowanie szczegółowe) określane są następujące wartości docelowe:

potrzeby zestawu holowniczego

Liczba holowników, liczba przyczep w zależności od typu

 

pracowników

Precyzyjne zestawienia o wymaganej liczbie maszynistów i pracowników logistyki

 

wycieczki dziennie

Zobacz wycieczki w czasie

 

całkowity dystans

Oparta na układzie ocena poszczególnych tras

 

czasy procesu

Załadunek, jazda i rozładunek na wykresie Gantta

 

długość pociągu

Długość zestawu holowniczego, który ciągnik będzie ciągnął, zależy od terenu zakładu, szerokości korytarzy roboczych, ładowności ciągnika, typu (konstrukcji) wózków transportowych oraz przepisów bezpieczeństwa. Do dostaw na linie produkcyjne często potrzebne są dwa lub trzy wózki.

Dłuższe pociągi (około sześciu do ośmiu) są możliwe, o ile traktor ma wystarczającą pojemność, odpowiednio wyregulowane tory wózków, a korytarze są wystarczająco duże, aby pomieścić zakręty pociągu. Zazwyczaj w magazynach zobaczysz pociągi składające się z sześciu do ośmiu wagonów przewożących materiały do ​​iz doku (obszar załadunku). Często spotyka się je także w magazynach i sortowniach.

Istnieją różne rodzaje wózków transportowych i konfiguracje, które można zastosować w zależności od potrzeb klienta. Wybór odpowiedniego zależy od rozmiaru, wagi i kształtu ładunku i produktu, układu fabryki oraz tego, czy używany jest system sekwencjonowania.

Wpływ na obszary zastosowania

W przypadku wymiany wózków widłowych na zestawy holownicze należy wprowadzić zmiany w obszarach użytkowania, aby można było korzystać z nowego systemu. Z tego powodu zdecydowanie zaleca się zaangażowanie pracowników fabryki w planowanie, ponieważ będą oni lepiej zaznajomieni z przepływem materiałów i problemami często napotykanymi podczas transportu.

Dlatego pracownicy fabryki powinni być przeszkoleni w zakresie prawidłowego użytkowania ciągnika i lawety. Efektywna i prawidłowa obsługa zwiększa ogólny poziom produktywności.

Warto również zauważyć, że korzystanie z zestawów holowniczych wymaga tylko jednego operatora do prowadzenia pociągu (chyba że stosowane jest rozwiązanie zautomatyzowane). Gwarantuje to, że inni pracownicy mogą być wykorzystywani na innych stanowiskach w znaczący sposób.

Planować naprzód

Przejście z wózków widłowych na systemy zestawów transportowych nie musi być bolesne, jeśli odpowiednio je zaplanujesz. Korzyści są więcej niż warte kosztów i czasu wdrożenia.


Jeśli nie planujesz, planujesz porażkę. Jeśli chcesz odnieść sukces w przejściu na euro, niezbędne jest wczesne planowanie.

Wypisz wszystkie swoje cele i przeanalizuj obecny scenariusz. Możesz także użyć symulacji, aby przetestować swoje założenia i potwierdzić, które podejście wybrać. Identyfikacja potencjału doskonalenia powinna być również częścią procesu planowania.

Jeśli projekt konwersji jest bardzo duży i obejmuje czynniki, które mogą utrudniać produkcję i produkcję, zaplanuj konwersję etapami. Zmiana w procesach oznacza zmiany w pracy i przyzwyczajeniach pracowników. Zmiana transportu towarów na zestawy transportowe może spotkać się z oporem. Osiągaj małe kamienie milowe zamiast ulepszać cały projekt. Skorzystaj z doświadczenia planistów intralogistyki lub specjalistów, aby mieć pewność, że cały plan wpasuje się w otoczenie Twojego obiektu..

Czysty i ekologiczny

Biorąc pod uwagę wszystkie dyskusje na temat zmian w środowisku, redukcji emisji i energooszczędnej eksploatacji, przejście na system pociągów holowniczych jest właściwą drogą Bağlantı. Traktory są w większości zasilane akumulatorami. Traktory wymagają mniej mocy do działania. Oznacza to mniej paliwa i mniej emisji.

Wózków widłowych nie można całkowicie wyeliminować, ponieważ nadal są one potrzebne do załadunku i rozładunku ciężarówek, na przykład podczas eksploatacji ciągników i przyczep w zakładzie. To wydajność, która uzupełnia wydajność.

Przemysł 4.0

Jeśli planujesz zbudować inteligentną fabrykę (inteligentną fabrykę), pociągi holownicze mogą Ci pomóc. Na przykład mogą być wyposażone w czujniki, takie jak czujniki wagi lub prędkości, aby śledzić ważne parametry. Dane z tych czujników można wykorzystać do usprawnienia terminów i łańcuchów dostaw.

Dane zebrane przez pociągi holownicze mogą być również wykorzystywane do konserwacji zapobiegawczej. Można określić, czy zestaw holowniczy działa poniżej normy i można go serwisować, zanim się zepsuje. Zmniejsza to przestoje i eliminuje koszty wymiany.

Optymalizacja dostaw części zestawami transportowymi

W dobie odchudzonych systemów produkcji wózek widłowy jako wewnętrzny środek transportu w obszarze produkcji i montażu ma coraz mniejsze znaczenie. „Systemy pociągów holowniczych robią to lepiej”,
Pociąg transportowy zwykle porusza się po określonej trasie. W niektórych przypadkach kursuje według rozkładu jazdy lub w ustalonych odstępach czasu. Firmy oczekują m.in. standaryzacji procesów, mniejszej liczby transportów, mniejszych zapasów i niższych kosztów osobowych. Niektórzy włączają wymóg posiadania fabryki bez wózków widłowych do swoich systemów produkcyjnych, między innymi w celu zmniejszenia ryzyka wypadków. Obiecują nie tylko większe bezpieczeństwo, ale równie przejrzyste i wydajne procesy zaopatrzenia i utylizacji.

Systemy pociągów holowniczych Neri — najbezpieczniejsze i najbardziej wydajne rozwiązanie dla wewnętrznego przepływu materiałów

Wewnątrz lub na zewnątrz, duże lub małe, ciężkie lub lekkie - dzięki systemom zestawów holowniczych firmy Neri znajdziesz dokładnie takie rozwiązanie, które spełni Twoje wymagania. Oferujemy dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania zestawów holowniczych, od prostych zastosowań z załadunkiem/rozładunkiem z jednej strony do złożonych zastosowań z opcjami załadunku po obu stronach na zewnątrz.